Joanna Głuszyk dietetyk

Holistyczne podejście do żywienia człowieka -warsztaty.

JMG Dietetyk Szczecin_certyfikat instytut mikrozaświadczenieJMG Dietetyk Szczecin_nowoczesna_diagnostykaCałkiem niedawno miałam zaszczyt uczestniczyć w warsztatach interaktywnych pt. Holistyczne podejście do człowieka – wyzwania współczesnej dietetyki. Bardzo cenię sobie takie warsztaty. Wyniosłam z nich wiele nowych informacji i nowej przydatnej wiedzy związanej z 4 dniową  dietą rotacyjna. Przede wszystkim jest ona mniej uciążliwa dla pacjenta, prostsza do ułożenia, pozwalająca wytrwać w niej przez okres eliminacji trwający 5-8 tygodni. Dieta taka jest układana na podstawie wyników z badania IMUPRO. Badanie takie jest wykonywane w Poznaniu. Pozwala przebadać nawet 270 składników pokarmowych plus Candida ina podstawie wyników ustalana jest przez dietetyka dieta rotacyjna mająca 3 fazy:

  • eliminacji,(5-8 tyg)
  • prowokacji,
  • stabilizacji.

Efekty tej diety są indywidualne dla każdego pacjenta, ponieważ jest ona dla każdego z nich układana indywidualnie. Tu nie ma gotowych schematów . Efekty działania tejże diety w przypadku dzieci z autyzmem, dzieci z atopowym zapaleniem skóry, migreną, cukrzycą typu 2, czy też Choroba Hashimoto w przypadku przedstawionych pacjentów były zadziwiające. Oczywiście nikt nie mówił im że będzie łatwo, że to wszystko z dnia na dzień przejdzie. Wymagało to od nich również samodyscypliny, ale na podstawie badań i diety opartej na nich udało się wyeliminować składniki pokarmowe, których organizm nie tolerował. A co najważniejsze udawało się wracać do tych składników po odbudowaniu mikroflory jelitowej .

Nie trzeba udać się w podróż do Poznania w celu wykonania badania. Jeśli choć trochę zainteresował Cię ten artykuł i chcesz poszerzyć wiedze w tym temacie zawsze możesz się skontaktować z ośrodkiem w Poznaniu bądź też ja udzielę informacji na temat badań .